Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

Wizyta nauczycieli z Katowic

Email Drukuj PDF
W niedzielę 21 kwietnia odwiedziła nas grupa nauczycieli z Katowic, którzy przeżywali u nas swój własny dzień skupienia pod opieką ks. Krzysztofa Nowrota. Oprócz wspólnej eucharystii i osobistej modlitwy był też czas na spotkanie z naszą wspólnotą i świadectwo s. Cecylii. Dziękujemy za to spotkanie i życzymy wielu dobrych owoców codziennej pracy.
 

Sobota misyjna - spotkanie z Zambią

Email Drukuj PDF
W sobotę 13 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu sobót misyjnych.Tym razem gośćmi specjalnymi były siostry ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich - s. Catherine Mutulumshi i s. Antoinette Chilekwa, pochodzące z Zambii, które opowiedziały o życiu w swoim kraju i zaprezentowały jego kulturę i obyczaje swoich plemion. Bardzo dziękujemy za tę wspólną misyjną wędrówkę.
 

W Akademii Wesołych Przedszkolaków

Email Drukuj PDF
W piątek 12 kwietnia s. Anafrida Biro odwiedziła Akademię Wesołych Przedszkolaków przy ul. Nałkowskich w Lublinie. Dzieci najpierw rozmawiały z gościem o życiu w Polsce i w Tanzanii a następnie mogły na własne oczy zobaczyć i dotknąć przedmiotów używanych w Afryce, wśród których znalazły się między innymi zabawki dzieci afrykańskich. Oczywiście były też tańce i śpiewy w lokalnych językach a także rewia mody afrykańskiej, w której chętnie wzięła udział kadra Akademii.
 

Dziękujemy!

Email Drukuj PDF
Bardzo serdeczne podziękowania składamy dla Kleryckiego Koła Misyjnego WSD w Siedlcach, które przez cały Wielki Post rozprowadzało kartki.  Dochód z ich sprzedaży w wysokości 850 złotych przeznaczony został na wsparcie jednego z naszych projektów. Dziękujemy wszystkim klerykom, którzy zaangażowali się w pomoc misjom w Afryce - niech dobry Bóg odda każdemu według jego potrzeb.
 

Animacja misyjna w Kaniem

Email Drukuj PDF
W niedzielę 7 kwietnia część naszej wspólnoty udała się na animację misyjną do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła i MB Różańcowej w Kaniem skąd pochodzi s. Ania Wójcik, która od kilku tygodni przebywa na urlopie w Polsce. Siostrze Anafridzie, s. Ani i postulantce Alicji towarzyszył również o. Otto Katto, Ojciec Biały Misjonarz Afryki pochodzacy z Ugandy. Bardzo dziękujemy księżom i parafianom za serdeczne przyjęcie a grupie misyjnej działającej w tej parafii za zaangażowanie na rzecz misji.
 

Asanteni sana!

Email Drukuj PDF
Bardzo bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, sąsiadom, znajomym i dobrodziejom, którzy w ten świąteczny czas okazali nam tyle serca dzieląc się z nami dobrym słowem, pysznym ciastem oraz swoim czasem. Dziękujemy wszystkim księżom, którzy sprawowali w naszej kaplicy mszę świętą i tym, którzy nas w tych dniach odwiedzili. Każdą osobę ogarniamy naszą modlitwą i mówimy serdeczne Bóg zapłać!!!
 

Spotkanie z księdzem arcybiskupem Stanisławem Budzikiem

Email Drukuj PDF
W środę 27 marca wraz z naszą siostrą Carmen - Przełożoną Rady Generalnej, którą gościłyśmy we wspólnocie w Lublinie w tamtym tygodniu spotkałyśmy się z księdzem arcybiskupem Stanisławem Budzikiem. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze i wypełniły je głównie rozmowy o misjach i historii naszego zgromadzenia.
 

Wielkanoc 2013

Email Drukuj PDF

Zmartwychwstanie Jezusa napełnia cały świat oraz nasze serca radością i jest jawnym zwycięstwem dobra nad złem, życia nad śmiercią. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech radość ze spotkania z Jezusem w Wielkanocny poranek napełni nas pokojem, odwagą w głoszeniu światu Jego Ewangelii. Niech komunia ze Zmartwychwstałym pobudza do tego, aby żyć dla innych, a szczególnie dla tych, którzy Go jeszcze nie znają. Z darem modlitwy przy grobie Pana, świątecznym pozdrowieniem i radosnym Alleluja!!!

                                                  Wspólnota Sióstr Misjonarek Afryki

 

 


Strona 18 z 26

Nasze projekty

Napisz do Siostry

praca_z_ dziecmi.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Zaloguj się

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Ojciec Biały Misjonarz Afryki Otto Katto pochodzi z Ugandy a ostatnie 5 lat przeżył w Polsce, gdzie był zaangażowany w prowadzenie animacji powołaniowo-misyjnej. W sierpniu wraca na kontynent afrykański, aby tam kontynuować swoją misyjną posługę...
 

Papieska intencja misyjna na marzec 2015

Aby wyjątkowy wkład kobiet w życie Kościoła został zauważony i doceniony.

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina