Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

26 listopada - narodziny dla nieba kardynała Afryki

Email Drukuj PDF
Kardynał Charles Lavigerie będący kontrowersyjną postacią nawet za życia, jeszcze dzisiaj rzuca wyzwanie Kościołowi. Szczególnie Kościół afrykański ma mu wiele do zawdzięczenia. W 1878 roku, poproszony przez Papieża Leona XIII o zorganizowanie misji katolickiej w Afryce Środkowej, Lavigerie natychmiast wysłał w okolice Wielkich Jezior (Tanzania, Uganda) grupę misjonarzy ze zgromadzenia założonego dziesięć lat wcześniej. więcej...
 

Wizyta w Hospicjum w Gorzowie Wielkopolskim

Email Drukuj PDF
W poniedziałek 12 listopada odbyło się w Gorzowie Wielkopolskim comiesięczne spotkanie wolontariuszy i personelu ze Stowarzyszenia Hospicjum Świętego Kamila. Tym razem w spotkaniu wzięła udział s. Cecylia Bachalska, która opowiedziała o swoim doświadczeniu pracy w Afryce, gdzie posługiwała jako pielęgniarka. Dyrekcji Stowarzyszenia Hospicjum i wszystkim pracownikom życzymy wiele siły i pasji w towarzyszeniu przebywającym tam siostrom i braciom oraz hartu ducha i pogody serca  wobec różnego rodzaju trudności.
 

Spotkanie z misjami w Sulechowie

Email Drukuj PDF
W dniach 10-11 listopada s. Cecylia Bachalska gościła w parafii pw św. Stanisława Kostki w Sulechowie, gdzie udała się na zaproszenie księdza proboszcza Henryka Wojnara w związku z obchodami Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Siostra opowiedziała o sposobie przeżywania wiary przez ludzi Afryki, o ich trudnościach i radościach dnia codziennego. Z całego serca dziękujemy ks. proboszczowi, księżom wikariuszom i wszystkim parafianom a szczególnie dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej za okazaną życzliwość, otwartość i wsparcie materialne. Niech wszystkim Pan Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.
 

1888-2013 : 125 rocznica kampanii kardynała Lavigerie przeciw niewolnictwu

Email Drukuj PDF
Jestem człowiekiem i moje serce buntuje się przeciwko niesprawiedliwości wobec innych. Jestem człowiekiem i moim pragnieniem jest to, aby ludzie oddali mi wolność, godność i święte więzy rodzinne. Pragnę, aby oddano synom i córkom tej nieszczęśliwej rasy rodziny, godność i wolność. (kard. Lavigerie, Kościół Jezusa w Rzymie, 23 grudnia 1888 r. ...więcej
 

Relikwie bł. Jana Pawła II

Email Drukuj PDF
Nasza wspólnota w ostatnim czasie dostąpiła szczególnej łaski gdyż dzięki uprzejmości ks. Krzysztofa Nowrota możemy cieszyć się obecnością relikwii bł. Jana Pawła II w naszym domu. Błogosławiony papież był wielkim Przyjacielem misji i wierzymy głęboko, że za Jego wstawiennictwem możemy wyprosić wiele potrzebnych łask dla krajów misyjnych a zwłaszcza dla Afryki i całego naszego zgromadzenia.
 

Międzynarodowe spotkanie

Email Drukuj PDF
Dzień Wszystkich Świętych jest szczególnie radosnym dla nas dniem. Tak było i również w tym roku, zwłaszcza dzięki wizycie studentek medycyny pochodzących z różnych krajów świata, takich jak Indie, Nigeria, Gujana i Kamerun. W czasie spotkania miałyśmy okazję poznać się lepiej poprzez opowieści o naszych krajach, naszych rodzinach i korzeniach. Wyraziłyśmy pragnienie następnego wspólnego spotkania połączonego ze smakowaniem potraw z poszczególnych regionów, słuchaniem muzyki i prezentowaniem strojów narodowych.
 

Podziękowanie

Email Drukuj PDF
Dziękujemy serdecznie p. Elżbiecie Czarnocie, która od kilkunastu lat organizuje kiermasze misyjne w parafii św. Józefa i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie oraz jest aktywnie zaangażowana w dzieło misyjne Kościoła. W tym roku po raz kolejny zebrana kwota została przeznaczona na działalność misyjną naszego zgromadzenia w Afryce. Pani Eli życzymy niegasnącego ducha misyjnego i błogosławieństwa Bożego w budowaniu lepszego świata.
 

Wizyta dyrektora PDM w Archidiecezji Lubelskiej

Email Drukuj PDF
W poniedziałek 29 października odwiedził naszą wspólnotę ks. Wojciech Rebeta, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Lubelskiej i delegat biskupa do spraw misji. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy ks. Wojciechowi wielu dobrych pomysłów na animację misyjną w całej naszej archidiecezji.
 


Strona 18 z 23

Nasze projekty

Napisz do Siostry

praca_z_kobietami.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Zaloguj się

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Ojciec Biały Misjonarz Afryki Otto Katto pochodzi z Ugandy a ostatnie 5 lat przeżył w Polsce, gdzie był zaangażowany w prowadzenie animacji powołaniowo-misyjnej. W sierpniu wraca na kontynent afrykański, aby tam kontynuować swoją misyjną posługę...
 

Papieska intencja misyjna na wrzesień

Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę chorym i cierpiącym.

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina