Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

Spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy "Roztocze" w Lublinie

Email Drukuj PDF
We wtorek 19 marca s. Cecylia Bachalska spotkała się z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i chorymi psychicznie przebywającymi w Środowiskowym Domu Samopomocy "Roztocze" w Lublinie. Podopieczni tego domu z wielkim przejęciem słuchali afrykańskich opowieści i obiecali modlitwę w intencji misji. Dziękujemy p. Marii Wójcik za zorganizowanie spotkania.
 

Afryka w Lisznie

Email Drukuj PDF
13 marca w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lisznie odbyło się spotkanie z misjonarzami ze zgromadzenia Sióstr i Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Wzięli w nim udział nie tylko miejscowi uczniowie ale również dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Sługi Bożego o. Jacka Woronieckiego OP w Kaniem. S. Anafrida Biro pochodząca z Tanzanii i o. Otto Katto pochodzący z Ugandy wprowadzili trochę afrykańskiego klimatu w codzienne życie szkoły, prezentując zwyczaje i kulturę swoich krajów.
 

Animacja misyjna w Przedszkolu nr 45 w Lublinie

Email Drukuj PDF
We wtorek 12 marca s. Anafrida Biro spotkała się z grupą dzieci uczęszczających do Państwowego Przedszkola nr 45 w Lublinie. Maluchy mogły wysłuchać opowieści o życiu w Afryce a także zadać zaproszonemu gościowi pytania. Była też okazja, aby na własne oczy zobaczyć sandały wykonane ze zużytej opony lub lalki zrobione z liści kukurydzy. Dzieci przeszły także przyspieszony kurs języka swahili, jednego z dwóch oficjalnych języków używanych w Tanzanii.
 

Sobota misyjna

Email Drukuj PDF
W sobotę 9 marca odbyło się kolejne cykliczne spotkanie misyjne dla dziewcząt w naszym domu. Oprócz stałych punktów programu takich jak medytacja prowadzona metodą ignacjańską i nauka pieśni oraz tańców afrykańskich, uczestniczki miały okazję wysłuchać również świadectwa s. Cecilii Tran z WIETNAMU ze zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. Dziękujemy wszystkim za ten wspólny czas przeżyty w duchu bogactwa międzykulturowego.
 

Weronika - kobieta odważna

Email Drukuj PDF

Godna podziwu jest odwaga i miłość tej niewiasty ku Chrystusowi. Nie zważając na wrogość otoczenia względem Chrystusa, przedziera się przez kordon żołnierzy i ociera chustą skrwawioną i zabłoconą twarz Chrystusa. Ta scena powinna nam przypomnieć nasz obowiązek przyznawania się do Chrystusa nie tylko wtedy, gdy jesteśmy w otoczeniu ludzi wierzących, ale także wówczas, gdy w naszej obecności jest znieważany. Wiary i czci dla Chrystusa nie można tylko chować w sercu, lecz mamy obowiązek je odważnie wyznawać, a nawet bronić.

 

(ks. Józef Kołodziejczyk, deon.pl)

 

Kobieto dziękujemy Ci, że jesteś kobietą!

Email Drukuj PDF

Z okazji dnia 8 marca zachęcamy nie tylko kobiety do lektury listu papieża Jana Pawła II skierowanego do kobiet, w którym przypomina o ich godności i potrzebie szacunku. Wszystkim kobietom życzymy radosnego przeżywania swojej kobiecości i urzeczywistniania ich geniuszu w życiu codziennym dla większego dobra bliźnich.  List Jana Pawła II do kobiet

 

 

Pozdrowienia z Tanzanii - Ania Wójcik

Email Drukuj PDF
Kochani z radością zawiadamiam, że 25 marca w Arusha (Tanzania) złożę moje pierwsze śluby. Miejscem mojej pracy misyjnej będzie szpital w Malawi. Zaraz po złożeniu ślubów przyjadę do Polski na urlop na 7 tygodni a następnie udam się do Malawi. Polecam się Waszej modlitwie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich. Ania

 
 

Afryka z perspektywy misjonarzy

Email Drukuj PDF
We wtorek 19 lutego o godzinie 17.00 w sali CN KUL odbyło się spotkanie pt "Afryka z perspektywy misjonarzy" zorganizowane przez Stowarzyszenie Słuchaj Patrz Pomagaj oraz Koło Naukowe Historyków Studentów KUL. Zaproszeni goście: s. Cecylia Bachalska oraz ks. Tomasz Zieliński SMA podzielili się swoimi wrażeniami ze spotkania z Czarnym Lądem a także osobistym doświadczeniem swojej posługi misyjnej. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w spotkaniu i podjęcie bliskiego naszemu sercu tematu.
 


Strona 18 z 25

Nasze projekty

Napisz do Siostry

graf los5.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Zaloguj się

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Ojciec Biały Misjonarz Afryki Otto Katto pochodzi z Ugandy a ostatnie 5 lat przeżył w Polsce, gdzie był zaangażowany w prowadzenie animacji powołaniowo-misyjnej. W sierpniu wraca na kontynent afrykański, aby tam kontynuować swoją misyjną posługę...
 

Papieska intencja misyjna na listopad

Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i siostry zakonne mieli mądrych i kompetentnych formatorów.

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina