Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

Poranek z Afryką

Email Drukuj PDF

W dzisiejszy poranek nasze muzeum odwiedzili mili goście, zainteresowani kulturą kontynentu afrykańskiego i jego problemami.

Grupa wysłuchała opowieści s. Heidi i postulantki Alicji, obejrzała prezentację multimedialną i miała okazję nauczyć się piosenki w języku suahili pt "Karibuni".

Dziękujemy za zorganizowanie spotkania i życzymy pomyślnej realizacji planów życiowych.

 

Przedszkolaki z "Bajkolandii"

Email Drukuj PDF
We wtorek 16 lipca odwiedziła nas grupa dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Bajkolandia" w Lublinie. Goście zwiedzili nasze muzeum oraz wysłuchali opowieści o życiu i zwyczajach ludzi mieszkających na kontynencie afrykańskim. Był również czas na naukę śpiewów w języku suahili oraz afrykańską rewię mody. Dziękujemy za zainteresowanie kulturą afrykańską.
 

"Żyjemy w mydlanych bańkach" - hołd papieża Franciszka na wyspie Lampedusa dla uchodźców z Afryki

Email Drukuj PDF
"Kto jest odpowiedzialny za krew tych braci i sióstr? Nikt! My wszyscy tak odpowiadamy: nie ja, ja nie mam z tym nic wspólnego, być może inni, ale z pewnością nie ja. (...) Dziś nikt nie czuje się za to odpowiedzialny; utraciliśmy poczucie bratniej odpowiedzialności; popadliśmy w hipokryzję zachowania kapłana i sługi ołtarza, o których mówi Jezus w przypowieści o dobrym Samarytaninie: widzimy ledwo żyjącego brata na poboczu drogi, może myślimy "biedaczyna", i kontynuujemy naszą wędrówkę, to nie nasz obowiązek; i czujemy się z tym w porządku. Kultura dobrobytu, która prowadzi do myślenia o sobie samych, sprawia, że stajemy się nieczuli na wołanie innych, że żyjemy w mydlanych bańkach, które są piękne, ale są niczym, są iluzją płycizny, tymczasowości, która prowadzi do obojętności w stosunku do innych, co więcej prowadzi do globalizacji obojętności. Przyzwyczailiśmy się do cierpienia innych, nie dotyczy nas, nie interesuje, to nie nasza sprawa!"
 

Odkrywanie Afryki

Email Drukuj PDF
We wtorek 2 lipca nasze muzeum odwiedziła kadra i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych im. M. Sękowskiego w Lublinie. Grupa gości spotkała się z s.Heidi, która opowiedziała o życiu w Afryce i zaprezentowała przedmioty pochodzące z tego kontynentu. Eksponaty można było dotknąć a niektóre nawet usłyszeć. Dziękujemy za to miłe spotkanie.
 

Niezwykłe spotkanie

Email Drukuj PDF
W czwartek 27 czerwca w naszym muzeum miało miejsce niecodzienne spotkanie, w którym wzięli udział nasi goście z Tanzanii i dzieci z Koła Misyjnego ze SP nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Spotkanie wypełniły rozmowy, wspólne śpiewy i prezentacja kultury afrykańskiej a wszystko w atmosferze radości i wzajemnej otwartości. Bardzo dziękujemy p.Agnieszce Huszcz za zaangażowanie i działalność na rzecz misji w Afryce.
 

Katecheza misyjna

Email Drukuj PDF
W poniedziałek 24 czerwca nasze muzeum odwiedzili uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. W ramach katechezy misyjnej dzieci zwiedziły nasze muzeum, obejrzały prezentację o dzieciach afrykańskich a także wzięły udział w pokazie mody afrykańskiej i przyspieszonym kursie języka suahili.
 

Piknik Rodzinny w Kraśniku

Email Drukuj PDF
W niedzielę 23 czerwca w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku Fabrycznym odbył się VI Piknik Rodzinny, w którym wzięły udział przedstawicielki naszej wspólnoty - s. Heidi i s. Ania a także postulantka Magda, które przygotowały stoisko misyjne i zaprezentowały Afrykę oraz nasze zgromadzenie. Piknikowi towarzyszyły występy zespołów muzycznych, pokazy straży pożarnej, zawody sportowo-integracyjne, kiermasze ciast i książek, znakowanie rowerów przez policję, a także wspólna modlitwa za miasto Kraśnik. Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w Pikniku i zainteresowanie ze strony uczestników sprawami misji i kontynentu afrykańskiego.
 

Goście z Tanzanii

Email Drukuj PDF
Od czwartku 13 czerwca nasza wspólnota przeżywa wizytę krewnych siostry Anafridy Biro, którzy przybyli z dalekiej Tanzanii aby ją odwiedzić, a przy okazji poznać trochę bliżej Polskę. Gościmy wśrod nas mamę s. Anafridy, jej siostrę Marcelinę z mężem Davidem oraz trójkę ich dzieci: Divinę, Dianę i Dariusa. Życzymy wszystkim miłego pobytu w naszej wspólnocie oraz w naszym kraju. Mamy nadzieję, że owocem tej wizyty będą same dobre wspomnienia.
 


Strona 18 z 28

Nasze projekty

Napisz do Siostry

z_kobietami oskarzonymi_o_czary.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Zaloguj się

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Ojciec Biały Misjonarz Afryki Otto Katto pochodzi z Ugandy a ostatnie 5 lat przeżył w Polsce, gdzie był zaangażowany w prowadzenie animacji powołaniowo-misyjnej. W sierpniu wraca na kontynent afrykański, aby tam kontynuować swoją misyjną posługę...
 

Papieska intencja misyjna na maj 2015

Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa. 

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina