Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

Nelson Mandela: Długa droga do wolności

Email Drukuj PDF
"Zawsze wiedziałem, że na dnie serca każdego człowieka mieszka miłosierdzie i szczodrość. Nikt nie rodzi się nienawidząc drugiego człowieka z powodu koloru jego skóry, jego przeszłości czy wyznawanej religii. Ludzie dopiero uczą się nienawiści. A jeżeli mogą nauczyć się nienawidzić to można ich nauczyć także miłości. Ponieważ miłość rodzi się w sercu człowieka szybciej niż jej przeciwieństwo." więcej
 

Powiedzieć TAK Jezusowi...

Email Drukuj PDF
"Kiedy medytowałam Słowo nagle ujrzałam siebie jako siostrę zakonną w afrykańskiej wiosce i to bardzo szczęśliwą! Ja która nie wyobrażałam sobie siebie w welonie! Ja, która nie chciałam być nazywana "zakonnicą". To wszystko stało się jakimś szczegółem bez większego znaczenia. Gdzieś w głębi czułam bardzo jasno, ze tylko takie totalne oddanie siebie sprawi, że będę żyła pełnią życia więc ze łzami radości i z wielką ufnością powiedziałam "Tak". Wybór nie był taki oczywisty ponieważ zgromadzeń zakonnych było bardzo wiele, ale Afryka, która mnie pociągała i duchowość ignacjańska, która pomagała mi wzrastać wyznaczały mi kierunek moich poszukiwań". więcej
 

Poranek z Afryką

Email Drukuj PDF

W dzisiejszy poranek nasze muzeum odwiedzili mili goście, zainteresowani kulturą kontynentu afrykańskiego i jego problemami.

Grupa wysłuchała opowieści s. Heidi i postulantki Alicji, obejrzała prezentację multimedialną i miała okazję nauczyć się piosenki w języku suahili pt "Karibuni".

Dziękujemy za zorganizowanie spotkania i życzymy pomyślnej realizacji planów życiowych.

 

Przedszkolaki z "Bajkolandii"

Email Drukuj PDF
We wtorek 16 lipca odwiedziła nas grupa dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Bajkolandia" w Lublinie. Goście zwiedzili nasze muzeum oraz wysłuchali opowieści o życiu i zwyczajach ludzi mieszkających na kontynencie afrykańskim. Był również czas na naukę śpiewów w języku suahili oraz afrykańską rewię mody. Dziękujemy za zainteresowanie kulturą afrykańską.
 

"Żyjemy w mydlanych bańkach" - hołd papieża Franciszka na wyspie Lampedusa dla uchodźców z Afryki

Email Drukuj PDF
"Kto jest odpowiedzialny za krew tych braci i sióstr? Nikt! My wszyscy tak odpowiadamy: nie ja, ja nie mam z tym nic wspólnego, być może inni, ale z pewnością nie ja. (...) Dziś nikt nie czuje się za to odpowiedzialny; utraciliśmy poczucie bratniej odpowiedzialności; popadliśmy w hipokryzję zachowania kapłana i sługi ołtarza, o których mówi Jezus w przypowieści o dobrym Samarytaninie: widzimy ledwo żyjącego brata na poboczu drogi, może myślimy "biedaczyna", i kontynuujemy naszą wędrówkę, to nie nasz obowiązek; i czujemy się z tym w porządku. Kultura dobrobytu, która prowadzi do myślenia o sobie samych, sprawia, że stajemy się nieczuli na wołanie innych, że żyjemy w mydlanych bańkach, które są piękne, ale są niczym, są iluzją płycizny, tymczasowości, która prowadzi do obojętności w stosunku do innych, co więcej prowadzi do globalizacji obojętności. Przyzwyczailiśmy się do cierpienia innych, nie dotyczy nas, nie interesuje, to nie nasza sprawa!"
 

Odkrywanie Afryki

Email Drukuj PDF
We wtorek 2 lipca nasze muzeum odwiedziła kadra i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych im. M. Sękowskiego w Lublinie. Grupa gości spotkała się z s.Heidi, która opowiedziała o życiu w Afryce i zaprezentowała przedmioty pochodzące z tego kontynentu. Eksponaty można było dotknąć a niektóre nawet usłyszeć. Dziękujemy za to miłe spotkanie.
 

Niezwykłe spotkanie

Email Drukuj PDF
W czwartek 27 czerwca w naszym muzeum miało miejsce niecodzienne spotkanie, w którym wzięli udział nasi goście z Tanzanii i dzieci z Koła Misyjnego ze SP nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Spotkanie wypełniły rozmowy, wspólne śpiewy i prezentacja kultury afrykańskiej a wszystko w atmosferze radości i wzajemnej otwartości. Bardzo dziękujemy p.Agnieszce Huszcz za zaangażowanie i działalność na rzecz misji w Afryce.
 

Katecheza misyjna

Email Drukuj PDF
W poniedziałek 24 czerwca nasze muzeum odwiedzili uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. W ramach katechezy misyjnej dzieci zwiedziły nasze muzeum, obejrzały prezentację o dzieciach afrykańskich a także wzięły udział w pokazie mody afrykańskiej i przyspieszonym kursie języka suahili.
 


Strona 18 z 28

Nasze projekty

Napisz do Siostry

z_kobietami oskarzonymi_o_czary.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Ojciec Biały Misjonarz Afryki Otto Katto pochodzi z Ugandy a ostatnie 5 lat przeżył w Polsce, gdzie był zaangażowany w prowadzenie animacji powołaniowo-misyjnej. W sierpniu wraca na kontynent afrykański, aby tam kontynuować swoją misyjną posługę...
 

Papieska intencja misyjna na wrzesień 2015

Aby katecheci dawali świadectwo życia zgodnego z wiarą, którą głoszą.

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina