Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

Dzień Afryki w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie

Email Drukuj PDF
24 maja w piątek w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie miały miejsce obchody Dnia Afryki, który przypada 25 maja. Jest to święto Jedności Afrykańskiej i Dzień Wyzwolenia Afryki. Z tej okazji w szkole na Podwalu zostały zorganizowane afrykańskie lekcje, wystawa przedmiotów afrykańskich a także spotkania z misjonarzami pochodzącymi z Afryki bądź pracującymi na tym kontynencie. W obchodach tego dnia wzięło udział nasze zgromadzenie, zgromadzenie Ojców Białych oraz siostry ze zgromadzenia św. Józefa z Cluny. Współpraca zgromadzeń oraz zaangażowanie uczniów sprawiły, że ten dzień był pełen bogactwa kulturowego, egzotycznych spotkań i pięknej różnorodności.
 

Afrykańska lekcja

Email Drukuj PDF
W piątek 24 maja s.Anafrida Biro przeprowadziła afrykańską lekcję w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Obecni na niej uczniowie mieli okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku suahili, przymierzyć lokalny strój plemienny oraz poznać niektóre codzienne bądź świąteczne obyczaje takich krajów afrykańskich jak Tanzania czy Mauretania. Lekcja odbyła się w ramach obchodów Dnia Afryki zorganizowanych przez ten zespół szkół we współpracy z lubelskimi zgromadzeniami misyjnymi.
 

Z wizytą u seniorów

Email Drukuj PDF
We wtorek 14 maja s. Anafrida Biro odwiedziła Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 3 w Lublinie. Tam spotkała się z uczestnikami zajęć, którym opowiedziała o swoim ojczystym kraju, o swojej pracy misyjnej w Mauretanii a także podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce. Nie zabrakło również czasu na indywidualne rozmowy przy ciastku i herbacie.
 

Dzieci pierwszokomunijne z Piask

Email Drukuj PDF
W sobotę 11 maja w naszym domu pojawili się goście z Piask na czele z ks. kan. Piotrem Stańczakiem, proboszczem parafii pw  Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach, któremu towarzyszyły dzieci pierwszokomunijne wraz z panią katechetką oraz ich rodzice. Goście zwiedzili nasze muzeum, pomodlili się w naszej kaplicy a następnie zjedli z nami podwieczorek. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.
 

Sobota misyjna - relacja

Email Drukuj PDF

11 maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "sobota misyjna". Tym razem wybraliśmy się w podróż do Kazachstanu, skąd pochodził zaproszony przez nas gość - pani Assel Baieli, doktorantka KUL. Przybliżyła nam ona swój kraj, jego kulturę, problemy a także wartości, którymi żyją jego mieszkańcy. Dziękujemy za tę ubogacającą wyprawę.

 

Zobacz kilka zdjęć w naszej galerii Soboty misyjne 2013

 

Spotkanie z harcerkami

Email Drukuj PDF
W piątek 10 maja nasza wspólnota gościła grupę harcerek lubelskich, które chciały poznać nasze zgromadzenie i jego charyzmat. Dziewczęta wysłuchały opowieści o życiu misyjnym i miały okazję przymierzyć afrykańskie stroje. Zwieńczeniem spotkania była wspólna kolacja. Dziękujemy za radosne spotkanie i zainteresowanie naszą misyjną posługą.
 

"Afryka od zawsze była w moich myślach" - wywiad z s. Carmen Sammut

Email Drukuj PDF
Już od dzieciństwa pragnęłam pojechać do Afryki. Mieszkając na Malcie, często siadałam nad brzegiem morza i myślałam o tym, że po drugiej stronie tego morza jest Afryka. Zawsze marzyłam o tym, że kiedyś tam pojadę. Ponadto, dorastałam w bardzo chrześcijańskiej rodzinie, a wielu z moich kuzynów i kuzynek było misjonarzami. Gdy uświadomiłam sobie jak ważna jest miłość Pana Boga w moim życiu i zobaczyłam, że są osoby, które nie znają jeszcze Jezusa, zapragnęłam żyć w sposób, który pozwoliłby im poznać tego samego Boga, którego Jezus pozwolił nam poznać. więcej...
 

Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Szczecinie

Email Drukuj PDF
27 kwietnia odbył się w Szczecinie Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci archidiecezji szczecińsko - kamieńskiej, ktory w tym roku przebiegł pod hasłem: "Jan Paweł II Wielki Misjonarz uczy nas modlitwy różańcowej". Kongres zgromadził prawie 700 uczestników a jednym z wielu zaproszonych gości była s. Anafrida Biro, która reprezentowała zarówno nasze zgromadzenie jak i swój ojczysty kraj czyli Tanzanię.
 


Strona 18 z 27

Nasze projekty

Napisz do Siostry

z_kobietami oskarzonymi_o_czary.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Zaloguj się

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Ojciec Biały Misjonarz Afryki Otto Katto pochodzi z Ugandy a ostatnie 5 lat przeżył w Polsce, gdzie był zaangażowany w prowadzenie animacji powołaniowo-misyjnej. W sierpniu wraca na kontynent afrykański, aby tam kontynuować swoją misyjną posługę...
 

Papieska intencja misyjna na maj 2015

Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa. 

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina