Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

Jubileusz PDMD w Wandalinie

Email Drukuj PDF
W niedzielę 20 stycznia lokalny oddział PDMD w Wandalinie obchodził piękny jubileusz - 15 lat swojej działalności na rzecz potrzebujących dzieci z krajów misyjnych. Koło Misyjne zostało założone przez miejscową katechetkę panią Teresę Lankamer, która jest też przyjaciółką naszej lubelskiej wspólnoty. W obchodach 15 lecia istnienia koła misyjnego w Wandalinie wzięła udział s. Anafrida Biro. Dziękując za to piękne wspólne świętowanie życzymy małym misjonarzom i ich animatorce niegasnącego zapału misyjnego i błogosławieństwa Bożego.
 

Spotkanie misyjne w Krośnie

Email Drukuj PDF
Wspólnota Sióstr Klawerianek z Krosna w okresie Bożonarodzeniowym organizuje spotkanie dla swoich dobrodziejów i przyjaciół, którzy wspierają działalność misyjną Kościoła. W tym roku odbyło się ono 5 stycznia i wzięła w nim udział s. Cecylia Bachalska. Wspólne przebywanie rozpoczęła msza święta, następnie był czas na przełamanie się opłatkiem i życzenia. Uczestnicy mieli także okazje obejrzeć jasełka przygotowane przez zaprzyjaźniona z siostrami młodzież. Jednym z punktów programu było świadectwo s. Cecylii, która podzieliła się swoim doświadczeniem misji w Afryce.
 

W Roku Wiary wspieram misjonarzy

Email Drukuj PDF
Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji
na Dzień Pomocy Misjom przypadający
w Uroczystość Objawienia Pańskiego
6 stycznia 2013
 
Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry! Dzisiejsza Uroczystość Objawienia Pańskiego ukazuje nam prawdę o objawieniu się Boga całemu światu. Kościół raduje się, gdyż wszystkim narodom ukazała się "światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka" (J 1,9). W Roku Wiary, Uroczystość ta uświadamia nam jeszcze bardziej, że Jezusa Chrystusa Zbawiciela świata należy szukać z wiarą, jak to uczynili Trzej Mędrcy ze Wschodu. więcej
 

Tydzień animacyjny w Sulechowie

Email Drukuj PDF
Sulechów, to słowo już nie brzmi obco w moim uszach i jest mi bardzo bliskie. Zaproszona przez ks. Henryka Wojnara mogłam tam pojechać i zostać przez cały tydzień, który minął tak szybko jak jeden dzień, ale był bardzo bogaty w różne wspaniałe spotkania. więcej
 

Aniołkowo-warsztaty dla dzieci

Email Drukuj PDF
Dzisiaj, 19 grudnia rozpoczął się w Bazylice Ojców Dominikanów w Lublinie, Festiwal Bożego Narodzenia, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Aniołkowo-warsztaty dla dzieci". W dzisiejszym spotkaniu z dziećmi wzieła udział s. Anafrida Biro, która przybliżyła im kulturę Tanzanii, opowiedziała o świątecznych zwyczajach i nauczyła afrykańskiego tańca.
 

Siedleccy Klerycy dla Afryki

Email Drukuj PDF
W okresie Adwentu każdy z nas może skupić się na sobie i na własnych problemach. Jednak są tacy ludzie, których myśli wybiegają daleko w świat. Pokazuje to jak wielkie mają serce, zdolne objąć cały świat a z pewnością Afrykę. Do takich ludzi zaliczyć można kleryków z Koła Misyjnego WSD diecezji siedleckiej, którzy wpadli na bardzo oryginalny pomysł zorganizowania kiermaszu kartek bożonarodzeniowych, aby w ten sposób wesprzeć potrzebujące siostry i potrzebujących braci w Afryce. Bardzo dziękujemy za taką kreatywność w pomocy innym.
 

Życzenia dla misjonarek i misjonarzy w Afryce

Email Drukuj PDF
Na wspaniały pomysł wpadły również dzieci z Koła Misyjnego ze Szkoły Podstawowej nr 59
w Katowicach, które przygotowały kartki świąteczne wraz z życzeniami dla misjonarek i misjonarzy, przeżywających Święta Bożego Narodzenia z dala od swoich rodzin. Serdecznie dziękujemy za ten miły gest solidarności, dzieciom, p. katechetce Aleksandrze Bańczyk, a także ks. Krzysztofowi Nowrotowi za pomoc w realizacji pomysłu.
 

Misyjny Adwent 2012

Email Drukuj PDF

Zapewne każdy z nas ma pragnienie głębokiego i dobrego przeżycia Adwentu jako czasu, który ma nas bezpośrednio przygotować do spotkania z przychodzącym Bogiem, Emmanuelem. W związku z tym, my, Siostry Misjonarki Afryki zapraszamy aby, w tym roku, nadać mu wymiar misyjny i przeżyć go w solidarności z siostrami i braćmi w Afryce, którzy ciągle czekają na poznanie prawdy o Chrystusie. Gorąco zachęcamy do tego, aby połączyć aspekt duchowy i materialny poprzez wsparcie jednego projektu proponowanego przez nas na każdy kolejny tydzień Adwentu. Po czwartym tygodniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona w naszej kaplicy msza święta w intencji tych wszystkich, którzy przeżyli wraz z nami tegoroczny Misyjny Adwent.

I tydzień Adwentu  - kliknij tutaj   II tydzień Adwentu - kliknij tutaj 

III tydzień Adwentu - kliknij tutaj

 


Strona 18 z 24

Nasze projekty

Napisz do Siostry

graf los1.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Zaloguj się

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Ojciec Biały Misjonarz Afryki Otto Katto pochodzi z Ugandy a ostatnie 5 lat przeżył w Polsce, gdzie był zaangażowany w prowadzenie animacji powołaniowo-misyjnej. W sierpniu wraca na kontynent afrykański, aby tam kontynuować swoją misyjną posługę...
 

Papieska intencja misyjna na październik

Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina