Siostry Białe - Misjonarki Afryki

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Siostry Białe - Misjonarki Afryki

Podziękowanie

Email Drukuj PDF
Dziękujemy serdecznie p. Elżbiecie Czarnocie, która od kilkunastu lat organizuje kiermasze misyjne w parafii św. Józefa i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie oraz jest aktywnie zaangażowana w dzieło misyjne Kościoła. W tym roku po raz kolejny zebrana kwota została przeznaczona na działalność misyjną naszego zgromadzenia w Afryce. Pani Eli życzymy niegasnącego ducha misyjnego i błogosławieństwa Bożego w budowaniu lepszego świata.
 

Wizyta dyrektora PDM w Archidiecezji Lubelskiej

Email Drukuj PDF
W poniedziałek 29 października odwiedził naszą wspólnotę ks. Wojciech Rebeta, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Lubelskiej i delegat biskupa do spraw misji. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy ks. Wojciechowi wielu dobrych pomysłów na animację misyjną w całej naszej archidiecezji.
 

Nowa siostra prowincjalna

Email Drukuj PDF
Naszej współsiostrze Danucie Kmieciak została powierzona nowa posługa w zgromadzeniu: została siostrą prowincjalną całej Afryki. Życzymy Bożego błogosławieństwa w służbie Afryce i zgromadzeniu.
 

Spotkanie misyjne w Michowie

Email Drukuj PDF
Dnia 28 października w kościele parafialnym w Michowie s. Anafrida i s.Cecylia spotkają się z młodzieżą  przygotowującą się do bierzmowania. Gimnazjaliści zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszych misji w Afryce. Spotkanie zorganizował ks. Jacka Zaręba. Dziękujemy bardzo za ten szlachetny gest.
 

Wizyta w seminarium diecezji siedleckiej

Email Drukuj PDF
Dnia 21 października s. Cecylia uczestniczyła w spotkaniu  misyjnym w Wyższym  Seminarium Duchownym diecezji siedleckiej. Na to spotkanie zorganizowane w ramach tygodnia misyjnego składała się przeprowadzona przez siostrę konferencja pt. "Bliżej Afryki", dyskusja oraz uroczyste otwarcie nowej sali misyjnej.  Seminarzyści  systematycznie wspierają naszą działalność oraz są żywo zainteresowani działalnością misyjną Kościoła.  Kilkunastu kapłanów z tamtej diecezji pracuje w różnych częściach Afryki. 
 

Goście w muzeum

Email Drukuj PDF
W przeddzień Światowego Dnia Misyjnego nasze muzeum odwiedziła grupa misyjno-muzyczna z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lublinie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści s. Cecylii o jej pracy w Afryce, nauczyły się nowych pieśni w języku suahili czy lingala, mogły też zobaczyć nasze nowe eksponaty, m.in. skórę węża oraz skosztować prawdziwego przysmaku afrykańskiego - sambusa przygotowanego przez s.Heidi. Opiekunem grupy misyjnej jest ks. Piotr Golec, a jego odpowiedzialną p. Małgorzata Barycka. Cieszymy się, że ta mała podróż do afrykańskiego świata spodobała się naszym gościom.  Zapraszamy ponownie.
 

Spotkanie misyjne z młodzieżą

Email Drukuj PDF
Z okazji dnia bł. Jana Pawła II, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla niepełnosprawnych przy ul. Wyścigowej zaprosił s. Cecylię dnia 18 października na spotkanie poświęcone pracy misyjnej. Dziękujemy uczestnikom za zainteresowanie, za pytania i chęć zaangażowania w dzieło misyjne Kościoła, a s. Ewie Czyżewskiej za zorganizowanie spotkania. Jesteście w naszych modlitwach, życzymy Wam pogody ducha na co dzień.
 

Poradnik wielokulturowy - Afryka

Email Drukuj PDF
Kultura afrykańska to pojęcie bardzo szerokie, obejmujące wiele narodów i grup etnicznych (używających ok. 2 tysięcy języków i narzeczy). Z punktu widzenia Europejczyka mieszkańcy "Czarnego Lądu" stanowią jedną społeczność, jednak w rzeczywistości jest to bogaty zbiór zwyczajów i obyczajów. Szczegółowe opisanie każdego narodu, a nawet tylko kilku wybranych, przekracza możliwości tego poradnika. więcej
 


Strona 18 z 23

Nasze projekty

Napisz do Siostry

pustynia.jpg

Do pobrania

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Zaloguj się

Misjonarki Afryki - o nas


Wywiad miesiąca

Magdalena Orczykowska  jest postulantką w naszym zgromadzeniu. W sierpniu 2014 wyjeżdża do Burkina Faso, aby tam rozpocząć kolejny etap formacji zakonnej: nowicjat.

więcej 

 

Papieska intencja misyjna na sierpień

Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim ludom kontynentu.

 

Język suahili

Modlitwa Ojcze Nasz w języku swahili

Ojcze nasz... 

Baba yetu uliye mbinguni,
jina lako litukuzwe.
Ufalme wako ufike.
Utakalo lifanyike duniani kama mbinguni.
Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
Utusamehe makosa yetu,
kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
Usitutie katika kishawishi,
lakini utuopoe maovuni.
Amina

 

Zdrowaś Maryjo...

Salamu Maria, umejaa neema; Bwana yu nawe; emebarikiwa kuliko wanawake wote, na Yesu mzao wa tumbo lako, amebarikiwa. Maria Mtakatifu, Mama wa Mungu, utuombee sisi wakosefu, Sasa na saa ya kufa kwetu. Amina